Tynki

wyrównanie tynku

Odparzenie tynku

Często spotykanym problemem budowlanym są grzyby na ścianach czy odparzone tynki. Są przyczyną zaniedbań budowlanych, nie trzymanie się planów budowlanych, używanie tańszych i mniej skutecznych technologii czy choćby złego wykonania budowlanego. Aby temu zapobiec trzeba wykorzystać wszelkie możliwe metody w walce z wilgocią budynków.

Nasza firma wykorzystuje wiele możliwości technologicznych, by pozbyć się problemów z wilgocią w mieszkaniach.

Przed każdym działaniem zabezpieczymy miejsce pracy przed kurzem, by lokatorzy mogli swobodnie i czysto korzystać ze swoich mieszkań.

zabezpieczenie przed kurzem

Docinanie glazury i tynków w celu odkruszenia nie trzymających się elementów tynku oraz by wykonać mocną powierzchnie sczepną.

równe obcinanie glazury

Ściana musi być odpowiednio skuta w miejscach wadliwego tynku.

zerwanie pleśni z tynku

przed nałożeniem tynku

sprawdzenie wytrzymałości tynku

Zwracamy uwagę na wszelkie dylatacje czy kable zatopione w tynku, by ich nie uszkodzić. W sytuacjach gdy i one są uszkodzone naprawiamy je kompleksowo.

naprawy dylatacji ścian

Pod wykonaniu nacięć w stropie i tynkach przechodzimy do gruntowania ściany w celu nie przepuszczania wody z wysychającego tynku. Robi się to po to by tynk zachowywał swoje wiązanie sczepne. Mokry tynk musi dobrze związać i tym celu nie może szybko odprowadzać wody. W tym celu obowiązkowy jest grunt głęboko penetrujący.

ściana po zagruntowaniu

Po zagruntowaniu i odczekaniu aż grunt w pełni wchłonie się do ścian i tynków można rozpocząć tynkowanie. W niektórych przypadkach niezbędna jest hydroizolacja lub iniekcja ścian.

wzmacnianie tynku

wyrównanie tynku

sprawdzenie kruchości tynku

odcięcie linią tynku

naprawa stropu pod tynkiem

tynk na klatce schodowej

Uzyskujemy gładki zaszpachlowany tynk. Jak tylko tynk wyschnie można przeprowadzić proces malowania ścian.

naprawa po grzybie na ścianie