Hydroizolacje ścian fundamentu

ochrona tynku przed wilgocią

Jak wykonać hydroizolację fundamentów?

Prace hydroizolacji ścian zostały wykonane w Warszawie przy ulicy Jezierskiego 7 w 2011 r. Budynek jest w pełni zabezpieczony przed wilgocią!

Izolacje przeciwwilgociowe są niezwykle istotne dla wytrzymałości konstrukcji budynku jak i choćby dla samego komfortu mieszkania w suchym pomieszczeniu. Każdy budynek powinien być w mniejszym czy większym stopniu zabezpieczony od odpowiedniej ilości wilgoci. Budowanie się na terenach podmokłych wymaga zapewnienia maksymalnej możliwej ochrony przed wilgocią. W budynkach, które nie posiadają dobrej hydroizolacji po jakimś czasie pojawią się awarie, które z reguły są bardzo kosztowne. W takich przypadkach lepiej zapobiegać niż naprawiać późniejsze skutki dostania się wody przez ściany fundamentowe do wnętrza muru i budynków.
Oprócz problemów odpadających tynków i podłóg często powstaje problem wnikania wilgoci do fundamentu. Gdy woda jest uwięziona wewnątrz muru, a temperatura jego jest poniżej zera stopni Celsjusza to woda zaczyna się rozprężać i powodować pęknięcia muru! Może wystąpić efekt osiadania muru, wszelkich pęknięć wewnątrz budynku i osłabienie konstrukcji co we skrajnych przypadkach może doprowadzić do zawalenia się tej części budynku.
Aby zapobiec trzeba dokładnie przeprowadzić analizę budynku pod kątem jego wilgotności. Należy wybrać odpowiedni rodzaj hydroizolacji do poziomu zawilgocenia w danej części budynku. Następnie trzeba wykonać solidną hydroizolację ścian fundamentowych.

Naprawa pęknięć zewnętrznych ścian fundamentowych

listwy podtrzymujące ścianę nośną

Pierwszym etapem jest odkopanie całego obszaru w którym będzie przeprowadzona hydroizolacja. Ściana fundamentowa musi być zabezpieczona podczas niebezpiecznych prac, dlatego stosuje się podpory zabezpieczające tak jak na zdjęciu. Należy oczyścić fundament z elementów, które wcześniej występowały tak aby zostawić czysty fundament. Ławę fundamentową należy odkopać do pewnego momentu, by można było ją zabezpieczyć hydroizolacją. Nie należy odkopywać jej od dolnej strony ponieważ grozi to jej uszkodzeniem. Dajemy oczywiście gwarancję nienaruszalności konstrukcji budynku.

Naprawa pękniętych murów

Hydroizolacja fundamentów
Tak zabezpieczoną konstrukcję izolujemy przy użyciu technologii firmy Schomburg Aquafin – k1 i Aquafin K2. Wykonujemy fasetę przy łączeniu ławy fundamentowej ze ścianą fundamentu i również ją izolujemy z każdej strony. Powyżej pewnego poziomu nakładamy Combiflex, gdyż dobrze łączy on się ze styropianem, który będzie izolował dodatkowo mur garażu.

Hydroizolacje ścian i ław fundamentowych

Wykopanie fundamentu pod izolację
 Hydroizolacje ścian wymagają szczególnej dokładności, gdyż nawet najmniejsza niedokładność przy malowaniu izolacji może spowodować minimalną nieszczelność, która w późniejszym czasie może doprowadzić do ponownego uszkodzenia betonu.

Termoizolacja hydroizolacji

Ocieplenie garażu po naprawie wodochronnej

Do ocieplenia fundamentu stosujemy styropianową izolację termiczną. Następnie używamy folii kubełkowej w celu dodatkowej ochrony konstrukcji przed odciśnięciami mechanicznymi.

Dodatkowe zabezpieczenie izolacyjne od wewnątrz.

ochrona tynku przed wilgocią

Od wewnętrznej strony ściany fundamentowej wykonujemy hydroizolacje w celu niedostania się wody do środka. Być może stara woda zalegać kilka lat i dlatego konieczne jest zaizolowanie od środka budynku. Często wykonujemy iniekcje w zależności od odpowiedniej sytuacji w zakresie hydroizolacji.

Usługi hydroizolacji w Warszawie.

8 komentarzy do „Hydroizolacje ścian fundamentu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.