solidne mocowanie kabli na suficie
Posted on Posted in blog budowlany, Wykończenia wnętrz

Modernizacja instalacji elektrycznych

Prezentujemy podstawowe przeróbki kabli elektrycznych w ścianie takie jak wymontowanie kabla, przesunięcie lub dołączenie go w najbliższej puszce. Wiercenie otworów na puszki.

Przerobienie wyłącznika poprzez wyrwanie kabliModernizacja instalacji elektrycznej przed założeniem kabla

Przy większej ilości kabli dochodzą dodatkowe utrudnienia, lecz wszelkie problemy da się obejść. Zachowujemy odpowiednie standardy kładzenia kabli. Kable muszą być poprowadzone prostopadle, by w ewentualnych przyszłych modernizacjach łatwiej było wykryć drogę położenia kabla. Dodatkowo staramy się, by kable nie zajmowały dużo miejsca na ścianie, nie było ich znacznych krzyżowań oraz wykorzystujemy ergonomicznie jego długość by jak najbardziej uniknąć resztek kabla, którego wtórnie nie wykorzystamy.
Wymiana kabli prądowych

Przewody prądu elektrycznego kładziemy w taki sposób, by można było je zatynkować uzyskując idealnie płaską ścianę. Kable nie mogą wystawać z tynku i być widoczne. Kładziemy nacisk na estetykę i praktykę ułożenia kabli.

Ułożenie kabli na pustaku i w tynkuułożenie kabli na ścianę

Przerobienie kabli elektrycznych w całym mieszkaniu

Przewód odprowadzający przepięcia z urządzeń elektrycznych

Na życzenie klienta wykonujemy dodatkowe prace po godzinach, aby zdążyć przed terminem odbioru.

Elektryk montuje kable do gniazdek i wyłącznikówWiązka kabli elektrycznych przy montażusolidne mocowanie kabli na suficie

Pilnujemy by ściana wyglądała ładnie i spełniała normy budowlane. Żaden kabel nie może wystawać ze ściany. Nakładamy odpowiednią grubość tynku lub wykonujemy podkucie muru, by ściana była idealna dla dalszych prac. Jest to niezwykle ważne, gdyż każdy kolejny etap prac będzie bardzo utrudniony jeżeli nie wykona się precyzyjnej pracy w poprzednim etapie budowlanym.
Zaszpachlowane kable w ścianie

Kable elektryczne i hydraulika

Dokładne wymierzenie położenia kabliKable z sufitu zawsze zakryte w pełni tynkiem

Przesuwamy gniazdka do nowego miejsca. Pamiętamy o tym, że jeżeli długość kabla jest niewystarczająca to nie mostkujemy (łączymy) kabla w ścianie lecz zakładamy albo nowy kabel, albo mostkujemy go w najbliższej puszce.Przesunięcie gniazdek w ścianie

Zwracamy szczególną uwagę na to, by zabezpieczyć przewód elektryczny przed otarciem, gdy jest poprowadzony wewnątrz zabudowy GK. Przewód może po kilku latach ocierać się o metalową zabudowę i wywołać pożar. Aby temu zapobiec należy zabezpieczyć kabel peszlem przed zbliżeniem się do metalowych konstrukcji. Całość na koniec ładnie szpachlujemy, by zostawić gładką powierzchnię ściany. Na koniec zostaje tylko docieranie, malowanie oraz montaż ewentualnych świateł etc. wedle życzeń inwestora.
zakładamy bezpiecznie kable w zabudowach GKOstateczna instalacja oświetlenia LED

Po zakończeniu prac światła robią wrażenie!

Podłączone światła LED

Więcej o naszej firmie remontowej.
W czym jesteśmy najlepsi – hydroizolacje fundamentów!